Omladinac i Potisje i dalje bez poraza

Šesto kolo područne fudbalske lige Zrenjanin nije nam donelo velikih iznenađenja, barem što se rezultata tiče. Domaćini su dominirali, dok se jedino Borac iz Aleksandrova sa gostovanja vratio neporažen. Ovo kolo, za razliku od nekoliko predhodnih, nije bilo previše efikasno, ali po rezultatima možemo reći da je bilo izuezetno neizvesno na gotovo svim terenima.

Najviše se očekivalo od derbija u Botošu gde je gostovala Crvena Zvezda iz Ruskog Sela. Gosti su bolje otvorili utakmicu i stigli do prednosti od 1:0. Pri kraju prvog poluvremena Rafael je sjajno prošao kroz sredinu odbrane gostiju i lob udarcem savladao golmana gostiju za 1:1. U drugom poluvremenu rovovska bitka i malo šansi na obe strane. Kad se činilo da će se utakmica završiti nerešenim rezultatom, golman Crvene Zvezde nepropisno obara Novkovića u svom kaznenom prostoru što je bilo dovoljno za penal, a siguran sa bele tačke bio je Radičević za konačnih 2:1 u korist Omladinca.

OFK Klek je dočekao Aleksandrovački Borac u jedinoj utakmici koja se završila bez pobednika. Gosti su došli do prednosti pogodkom Novaka u finišu prvog poluvremena. Mudro su čuvalo ovu minimlanu prednost crveno-plavi sve do 83. minuta meča kada je Nozonjić poravnao za 1:1. Do kraja utakmice rezultat se nije menjao tako da su oba tima završila ovo kolo sa po jednim osvojenim bodom.

Najprijatnije iznenađenje, FK Potisje Knićanin, petom pobedom u ovoj sezoni ostaje na samom vrhu tabele. Crveno-plavi iz Knićanina savladali su Mladost iz Lukićeva rezultatom 3:2 u jednoj dosta zanimljivoj i uzbudljivoj fudbalskoj priredbi. Već u prvom minutu gosti su stigli do prednosti. Potisje uspeva da izjednači preko Đokića u 17. minutu utakmice. Rezultat se nije menjao sve do 77. minuta kada se Sokolović najbolje snalazi u kaznenom prostoru gostiju i postiže pogodak za 2:1. Kada se činilo da će domaći utakmicu rutinski privesti kraju i uknjižiti nova tri boda, usledio je šok za sve navijače Potisja. Igrao se 88. minut kada su gosti uspeli da stignu do izjednačenja. Usledila je vrlo uzbudljiva nadohnada vremena, a heroj utakmice ispostaviće se biće vežnjak domaćih Đokića, koji je posle jednog solo prodora nepropisno zaustavljen u šesnaestercu gostiju što je bilo dovoljno za najstrožu kaznu. Kodić pogađa sa bele tačke za konačnih 3:2.

U ostalim utakmicama šestog kola domaćini su apsolutno dominirali. 2.Oktobar je savladao fenjeraša iz Jaše sa ubedljivih 7:1, Vojvodina Rusandu sa ubedljivih 5:1, Tamiš je savladao sa minimalnih 1:0 Mladost iz Despotovca, Lehel je sa ubedljivih 4:0 slavio protiv Jedinstva iz Bočara, dok je Delija sa rutinskih 3:0 bila bolja od Poleta iz Nakova.

Na tabeli, Omladinac i Potisje vode sa po 16 osvojenih bodova, Lehel i 2. Oktobar imaju po 13, Vojvodina 12 dok je OFK Klek sakupio 11. Na dodnjem delu tabele Borac i Mladost (BD) imaju po 5 bodova, Rusanda je osvojila 4, Jedinstvo samo 3, dok je Radnički i dalje bez bodova.